Znamy już pełną obsadę czwartej ligi

W środę poznaliśmy pełny zestaw czwartoligowców na sezon 2022/23. Rezerwy Błękitnych Stargard zachowały ligowy byt, wygrywając w Trzebiatowie mecz barażowy z tamtejszą Regą. 

Piłkarze rezerw Błękitnych sprawę utrzymania załatwili w drugiej połowie meczu, a bohaterem rywalizacji z Regą został Robert Gajda. Prezes klubu i legenda pojawił się na boisku od początku drugiej części i kilka sekund później otworzył wynik spotkania. Drugą bramkę dołożył Koczorowski, a w końcówce Rega zmarnowała rzut karny. 

W przyszłym sezonie do rywalizacji w czwartej lidze przystąpi osiemnaście zespołów. Dwanaście drużyn, które utrzymały ligowy byt, cztery beniaminki i dwaj spadkowicze z trzeciej ligi. Nie ulega wątpliwości, że czwarta liga w sezonie 2022/23 będzie wyjątkowo mocno obsadzona. Dość wspomnieć, że w lidze zostały Flota Świnoujście i Gwardia Koszalin, to z trzeciej ligi spadły jeszcze Bałtyk Koszalin i Kluczevia Stargard. Nie można zapominać o rewelacyjnym w poprzednim sezonie Dębie Dębno, zawsze groźnym MKP Szczecinek, czy też wracającym na odpowiednie tory Chemiku Police. Beniaminki również nie będą skazane na pożarcie. Iskierka Szczecin wzmocniona kadrowo i bogatsza o wcześniejsze doświadczenia będzie chciała na dłużej zagościć w lidze. Mechanik Bobolice znów postraszy swoim snajperem Karolem Jabłońskim, a Wybrzeże Rewalskie Rewal już przeprowadza bardzo ciekawe transfery. Największą niewiadomą wydaje się Gavia Choszczno i to właśnie może być ich atutem. 

W czwartej lidze nie będzie słabych drużyn, a walka o awans jak i o utrzymanie może toczyć się do ostatnich minut ostatniej kolejki. Zaczynamy już na początku sierpnia. 

Spadkowicze z III ligi:
- Bałtyk Koszalin
- Kluczevia Stargard

Utrzymanie w IV lidze:
- Flota Świnoujście
- Gwardia Koszalin
- MKP Szczecinek
- Dąb Dębno
- Biali Sądów
- Chemik Police
- Wieża Postomino
- Hutnik Szczecin
- Olimp Gościno
- Orzeł Wałcz
- Rasel Dygowo
- Błękitni II Stargard

Beniaminki:
- Gavia Choszczno
- Wybrzeże Rewalskie Rewal
- Mechanik Bobolice
- Iskierka Szczecin

Spadek z IV ligi:
- Ina Goleniów
- Darłovia Darłowo
- Jeziorak Szczecin
- GKS Manowo
- Pogoń Połczyn Zdrój
- Sokół Karlino
- Zefir Wyszewo