Wysoka porażka z Gryfem

To nie był udany wyjazd dla zespołu Hutnika Szczecin. Walczący o utrzymanie Gryf, pokazał na boisku charakter i dyscyplinę taktyczną, dzięki czemu wypunktował pomarańczowo - czarnych na własnym obiekcie.

Podopieczni trenera Wojciecha Horby, przez większość spotkania nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy gospodarzy. Większość podań rozgrywana była na własnej połowie, a każda próba zbliżenia się do pola karnego Gryfa kończyła się fiaskiem. Zupełnym przeciwieństwem gości, był zespół prowadzony przez Krzysztofa Kubackiego. Dyscyplina w grze defensywnej i szybkie przejście z obrony do ataku, pozwoliły im na stworzenie dużej ilości sytuacji. Wynik meczu strzałem z pierwszej piłki, zza pola karnego, otworzył Dawid Roszak. Rezultat mógł podwyższyć Przemysław Stosio, który zauważył daleko wysuniętego Konrada Skuzę i próbował przelobować go z okolicy środka boiska. Piłka przeleciała jednak nad poprzeczką. 

W drugiej połowie spotkanie ożywiło się i również goście przyspieszyli tempo gry, dzięki czemu stworzyli sobie kilka sytuacji. Piłkarze Gryfa jednak szybko zamknęli rywalizację zdobywając kolejne dwa gole. Najpierw Maciej Więcek ubiegł wychodzącego z bramki Konrada Skuzę i sprytnym strzałem skierował piłkę do pustej już bramki. Kilka minut później Michał Janicki sfaulował w polu karnym Przemysława Stosio, a rzut karny na bramkę zamienił Dawid Roszak. Pomarańczowo - czarni szybko odpowiedzieli trafieniem, wprowadzonego chwilę wcześniej, Krzysztofa Szymczaka. Pogoń za kontaktowym golem była jednak naznaczona pasmem nieskutecznego wykończenia, a kolejne okazje zmarnowali Izdebskyi, Mazurek i Konopski. Gospodarze ograniczali się już tylko do wyprowadzania kontrataków, co w końcówce było wyjątkowo łatwe, gdyż zmęczeni piłkarze Hutnika nie wracali zbyt szybko na swoją połowę. Konrad Skuza poradził sobie w kilku pojedynkach sam na sam, ale gdy w doliczonym czasie gry musiał sprostać trzem przeciwnikom, skapitulował po raz czwarty. 

Gryf Kamień Pomorski - Hutnik Szczecin 4:1 (1:0)

1:0 - Dawid Roszak 9`
2:0 - Maciej Więcek 56`
3:0 - Dawid Roszak (k) 62`
3:1 - Krzysztof Szymczak 66`
4:1 - Kacper Wittbrodt 90+3`

Gryf: Jurek, Stosio (87` Rosal), Cieślik, Jałoszyński (79` Idzik), Szwech (90` Bielawski), Latuszek (55` Kurka), Wittbrodt, Więcek (75` Sasin), Karczmarski, Nowacki, Roszak 

Hutnik: Skuza, Izdebskyi, Andrzejewski, Janicki, Ziółkowski, Mazurek, Kruk (46` Konopski), Grochowski, Augusto (59` Szymczak), Żelazowski (52` Podgórski), Kotliński

Łukasz Czerwiński
Foto: Gosia Elmerych