Sternik Szczecin Mistrzem Polski!

Złożona głównie z wychowanków naszego klubu drużyna Sternika Szczecin zdobyła w niedzielę tytuł Mistrza Polski Domów Dziecka. 

Kolejna edycja rozgrywek odbyła się na stadionie Hutnika Warszawa, więc ściany musiały sprzyjać naszym zawodnikom. Sternik od lat jest jedną z najlepszych drużyn w kraju, co potwierdził podczas niedzielnego turnieju, do którego przystępował jako aktualny wicemistrz Polski. Nasi zawodnicy bez problemów przebrnęli przez fazę grupową, a w ćwierćfinale w bratobójczym pojedynku pokonali Zew Morza (naszą drugą drużynę). Los chciał, że w finale mieliśmy powtórkę z ubiegłego roku i na drodze Sternika stanęli obrońcy tytułu z Kołaczkowa. To właśnie oni prowadzili po pierwszej połowie wynikiem 1:0, ale w drugiej część do siatki trafiali już tylko szczecinianie. Ta sztuka udała im się dwukrotnie i tym samym zrewanżowali się za ostatnią porażkę odbierając tytuł swoim rywalom. Podczas mistrzowskiej dekoracji chłopcom osobiście pogratulował selekcjoner reprezentacji Polski - Czesław Michniewicz. Na dekoracji obecny był także wielokrotny uczestnik turnieju, wychowanek Hutnika, a obecnie zawodnik Chrobrego Głogów - Dominik Dziąbek.