Sparingi: Budowlani pokonani

Zespół Hutnika Szczecin odniósł drugie zwycięstwo podczas zimowego okresu przygotowawczego. Pomarańczowo – czarni pokonali występujący w czwartej lidze lubuskiej zespół Budowlanych Murzynowo.

Spotkanie rozegrane na obiekcie Stilonu Gorzów toczyło się pod dyktando piłkarzy ze Szczecina. Zespół Budowlanych, szczególnie w pierwszej połowie, wyprowadził jednak kilka groźnych kontrataków. Obrońcy gospodarzy mieli mnóstwo problemów z powstrzymaniem Daniela Kowalczyka, który śmiało poczynał sobie na lewym skrzydle. To właśnie po jego dośrodkowaniu, wynik spotkania otworzył Dominik Grochowski. Szczecinianie mieli natomiast kłopoty w szybkim przejściem z ataku do defensywy, co przełożyło się na kilka sytuacji strzeleckich dla zespołu Budowlanych. Gospodarzom spotkania brakowało jednak skuteczności. Szczęście uśmiechnęło się do nich w trzydziestej minucie, kiedy po skutecznym odbiorze i indywidualnej akcji piłka znalazła się w polu karnym Hutnika, gdzie niefortunnie interweniował jeden z obrońców strzelając samobójczą bramkę. Hutnik mógł ponownie objąć prowadzenie po indywidualnej akcji Daniela Kowalczyka. Młody pomocnik minął rywala i wbiegł w pole karne, lecz po jego strzale piłka trafiła tylko w słupek. Kolejna kontra Budowlanych zakończyła się sytuacją sam na sam z bramkarzem, ale skuteczne interweniował Aleksander Sobczak.

W drugiej części piłkarze Hutnika przejęli pełną kontrolę nad meczem i nie pozwalali już przeciwnikowi na tak groźne kontrataki. Szczecinianie w dwie minuty zdobyli dwa gole, które zadecydowały o ostatecznym wyniku meczu. Dominik Grochowski odwdzięczył się za asystę i po minięciu kilku rywali wystawił piłkę Danielowi Kowalczykowi, który trafił do pustej bramki. Budowlani ledwie rozpoczęli grę od środka, a strzelec gola sprzed chwili odebrał im piłkę i zagrał w pole karne, gdzie snajperskim instynktem błysnął tym razem Krzysztof Szymczak. Szczecinianie do ostatniego gwizdka arbitra kontrolowali spotkanie i stwarzali sobie kolejne sytuacje, lecz ich strzałom brakowało celności. 

Budowlani Murzynowo – Hutnik Szczecin 1:3 (1:1)

0:1 – Dominik Grochowski 11`

1:1 – Gol samobójczy 30`

1:2 – Daniel Kowalczyk 57`

1:3 – Krzysztof Szymczak 58`