Iskierka wygrywa derby przy Nehringa

Twierdza Nehringa została zdobyta, a Hutnik stracił status niepokonanego w tym sezonie na własnym boisku. Decydującą bramkę zdobył były napastnik pomarańczowo – czarnych.

To nie było piękne piłkarskie widowisko, a raczej typowy mecz walki, jakiego można było spodziewać się po derbowej rywalizacji. Hutnik i Iskierka podchodziły do tego spotkania w zupełnie odmiennych nastrojach. Gospodarze mieli na koncie passę trzech zwycięstw z rzędu, a goście byli ranni po domowej porażce z Wybrzeżem.

To jednak Iskierka jako pierwsza groźnie zaatakowała i już na początku meczu bliski szczęścia był Jakub Pożyczka. Piłka po jego strzale głową z bliskiej odległości trafiła w słupek. W odpowiedzi na strzał z szesnastu metrów zdecydował się Daniel Kowalczyk, ale trafił prosto w bramkarza gości. Po dwudziestu minutach na prowadzenie wyszła Iskierka. Piłka dośrodkowana z prawej strony boiska minęła w polu karnym kilku zawodników i trafiła do Jakub Pożyczki, któremu pozostało tylko dołożyć nogę. Wyrównać stan meczu próbował Daniel Kowalczyk, który już wychodził do pojedynku sam na sam z bramkarzem, ale ostatecznie został zablokowany przez obrońcę. Na strzał z ostrego kąta zdecydował się jeszcze Maksymilian Kuzio, lecz piłka ponownie trafiła prosto do bramkarza.

W drugiej połowie gospodarze dalej próbowali zdobyć wyrównującą bramkę, a zespół Iskierki skutecznie przeszkadzał i wyprowadzał groźne kontrataki. Próżno było jednak szukać otwartej wymiany ciosów. Spotkanie ożywiło się dopiero w ostatnich dziesięciu minutach. Po szybkim kontrataku, na pozycję sam na sam z bramkarzem wychodził Pożyczka, którego sfaulował Hubert Siluk. Obrońca Hutnika za to przewinienie obejrzał czerwoną kartkę. Goście chcieli szybko wykorzystać grę w przewadze, lecz dwukrotnie znakomicie w bramce spisał się Patryk Małek. Hutnik do końca walczył o remis i zamknął rywala na jego połowie. Pod bramką Iskierki znalazł się nawet Patryk Małek, ale piłki do siatki nie udało się już skierować.

Hutnik Szczecin – Iskierka Szczecin 0:1 (0:1)

0:1 – Jakub Pożyczka 20`

Hutnik: Małek, Palej (79` Błaszczyk), Marczuk, Krzywicki, Siluk, Ziółkowski (20` Kuzio (60` Karman)), Mazurek, Gepert (Kondraciuk), Kowalczyk, Żelazowski (81` Ładny), Kochanowski (55` Augusto)