Hutnik lepszy od beniaminka

Zespół Hutnika Szczecin odniósł czwarte zwycięstwo w tym sezonie. "Pomarańczowo - czarni" pokonali Pogoń Połczyn Zdrój, a kolejny dublet ustrzelił Dominik Grochowski. 

Choć beniaminek zamyka ligową tabelę i jest jedyną drużyną, która w tym sezonie nie wygrała meczu, to wcale nie był łatwym przeciwnikiem. Przez dłuższy czas trwania pierwsze połowy, kibice oglądali wyrównany pojedynek, a Pogoń stworzyła sobie kilka groźnych sytuacji. Gościom brakowało jednak konkretów pod bramką przeciwnika, a i gospodarze nie grzeszyli skutecznością. 

Worek z bramkami rozwiązał się w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Wynik otworzył Michał Janicki, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i delikatną podcinką posłał piłkę do siatki. Kilka minut później arbiter podyktował rzut karny, a faulowany był Mykyta Vovchenko. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Dominik Grochowski i podwyższył prowadzenie gospodarzy. Jeszcze przed przerwą goście zdobyli kontaktową bramkę, po świetnie rozegranym rzucie wolnym. Akcję sfinalizował Sławomir Woszczyński.

Druga połowa to wyraźniejsza dominacja gospodarzy, którzy już po dziesięciu minutach podwyższyli prowadzenie. Dominik Grochowski dobił do pustej bramki odbitą przez bramkarza piłkę. Zwycięstwo Hutnika mogło być okazalsze, lecz bramkarz gości powstrzymał groźne strzały Kuby Żelazowskiego i Krystiana Mazurka. 

- Nie było to łatwe spotkanie. Spodziewaliśmy się, że Pogoń przyjedzie walczyć o pierwsze zwycięstwo. Popełniliśmy dziś sporo błędów i byliśmy nieskuteczni, ale wygraliśmy i z tego się cieszymy - mówił po meczu trener Krzysztof Kubacki. 

Hutnik Szczecin - Pogoń Połczyn Zdrój 3:1 (2:1)

1:0 - Michał Janicki 38`
2:0 - Dominik Grochowski (k) 43`
2:1 - Sławomir Woszczyński 45`
3:1 - Dominik Grochowski 55`

Hutnik: Skuza, Szewczykowski (75` Konopski), Janicki, Siluk, Klimkowicz, Mazurek, Żeglin, Marcyniuk (46` Żelazowski), Grochowski, Augusto (46` D. Kowalczyk), Vovchenko

Pogoń: Jamioł, Glauber (46` Chmura), M. Kowalczyk (79` Kalota), Rudziński, Wasłyszyn, Darosz (75` Stupak), Woszczyński, Orłowski (61` P. Kowalczyk), Juśkiewicz, Szczesny (61`Pietrzela), Adriano