Hutnik świętuje urodziny!

Pierwszy kwietnia, dla kibiców z północnych części Szczecina, to bardzo ważny dzień. Dziś urodziny trzeciego najstarszego klubu w mieście (po Arkoni i Pogoni).  

Wszystko zaczęło się 1 kwietnia 1949 roku, gdy przy hucie na Stołczynie powstało Koło Sportowe “Stal Huta”. Dwadzieścia lat później zmieniono nazwę na Hutniczy Klub Sportowy “Hutnik”, a od 2009 roku klub funkcjonuje pod nazwą Osiedlowy Klub Sportowy Hutnik Szczecin.  

Do największych sukcesów klubu wciąż musimy wracać aż do lat 90, kiedy pomarańczowo - czarni wywalczyli dwa awanse na trzeci szczebel rozgrywek w Polsce w sezonach 1991/92 i 1995/96. Ostatnie trofeum zdobyte przez zespół ze Stołczna to Puchar Polski ZZPN w 2010 roku. W finale Hutnik Szczecin pokonał Gwardię Koszalin, po serii rzutów karnych. Dzięki temu zwycięstwu pomarańczowo - czarni zagrali w rundzie wstępnej Pucharu Polski z Zawiszą Bydgoszcz, co było gratką na zawodników jak i kibiców.  

Aktualnie, już trzynasty sezon z rzędu reprezentujemy miasto na arenie IV ligi. Hutnik stale się rozwija budując swoją markę w mieście i regionie. Stawiając na młodzież wspartą doświadczonymi zawodnikami znanymi w ligowym środowisku sukcesywnie budujemy zespół, który ma nawiązać do sukcesów sprzed 30 lat. Trzymajcie za nas kciuki i mamy nadzieję, że niedługo spotkamy się na stadionie i wspólnie będziemy świętować urodziny i kolejne zwycięstwa Hutnika!


Łukasz Czerwiński