Gole młodzieżowców zapewniają zwycięstwo z Olimpem

To było spotkanie z gatunku tych trudnych, ale podopieczni trenera Krzysztofa Kubackiego stanęli na wysokości zadania. Trzy punkty zapewniły im trafienia młodzieżowców.

Olimp Gościno postawił gospodarzom wyjątkowo wymagające warunki. Goście jako pierwsi w tym sezonie urwali punkty liderowi rozgrywek i chcieli zapunktować również w Szczecinie. Twardo grający przeciwnik utrudniał życie zawodnikom Hutnika, którzy jednak nie bali się fizycznych pojedynków. 

Mecz znakomicie rozpoczął się dla gospodarzy, gdy po wrzutce z rzutu rożnego do siatki trafił Daniel Kowalczyk. Tydzień po zdobyciu premierowej bramki, młody pomocnik dołożył kolejne trafienie, ponownie pokonując bramkarza strzałem głową. Znakomitą okazję do podwyższenia wyniku zmarnował Mateusz Kowalczyk. Pomocnik Hutnika otrzymał świetne podanie od Mykyty Vovchenko, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Szczęścia gospodarzom zabrakło po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, kiedy piłka po minięciu wszystkich zawodników trafiła w słupek. Sporo kłopotów obrońcom Hutnika sprawiał Karol Grochowski, który przeprowadził kilka groźnych akcji. Jego strzał w kierunku dalszego słupka obronił jednak Konrad Skuza. 

W drugiej części spotkania uaktywnił się Bartosz Stadnik. Napastnik Olimpu dwukrotnie sprawdził czujność bramkarza Hutnika, ale w obu przypadkach dobrze ustawiony Konrad Skuza złapał piłkę zmierzającą w światło bramki. W dogodnej sytuacji w polu karnym Olimpu znalazł się Michał Janicki, lecz nie zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, a uderzenie po przyjęciu zostało zablokowane. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, znakomicie w polu karnym zachował się Daniel Augusto. Młody napastnik obrócił się w kierunku bramki i silnym strzałem podwyższył prowadzenie. W końcówce spotkania ponownie groźniej zaatakowali goście, u których mnóstwo ożywienia wprowadziły przeprowadzone zmiany. Dogodne sytuacje zmarnowali jednak Łukasz Wudarczyk i Kacper Kita, którzy nie wykorzystali podań od Igora Duńczaka. 

Hutnik Szczecin - Olimp Gościno 2:0 (1:0)
1:0 - Daniel Kowalczyk 6`
2:0 - Daniel Augusto 75`

Hutnik: Skuza, Szewczykowski, Janicki, Siluk, Kondraciuk, Mazurek, Ziółkowski (81` Żeglin), M. Kowalczyk (64` Misztal), D. Kowalczyk (79` Woźniak), Grochowski (87` Pojnar), Vovchenko (46` Augusto)

Olimp: Głąb, Rodak, Bocheński (79` Kita), Rudnik (86` Barski), Dondaj (51` Wudarczyk), Kułakowski, Wajszczyk, Grochowski (56` Lampa), Słoboda (79` Duńczak), Nowicki (59` Rutkowski), Stadnik