Festiwal nieskuteczności zakończony bezbramkowym remisem

Piłkarzom Hutnika Szczecin nie udało się podtrzymać serii kolejnych zwycięstw z rzędu, ale utrzymali status niepokonanych na własnym boisku. Mecz z Wieżą Postomino zakończył się bezbramkowym remisem.

To nie było łatwe spotkanie dla żadnej z drużyn, którym stwarzanie dogodnych sytuacji bramkowych przychodziło z trudem. Kiedy już udało się zagrozić bramce przeciwnika, to brakowało skutecznego wykończenia. Najlepszą sytuację już na początku meczu miał Dominik Grochowski, kiedy Mykyta Vovchenko wystawił mu piłkę na strzał do pustej bramki. Najlepszy strzelec Hutnika nie zdążył jednak zamknąć akcji. 

W kolejnej sytuacji w boczną siatkę trafił Krystian Ziółkowski, a "spadający liść" posłany z rzutu wolnego przez Dominika Grochowskiego, wylądował tylko na górnej siatce.  Po szybkim wyrzucie z autu, Mykyta Vovchenko chciał przelobować wysuniętego bramkarza rywali, ale piłka przeleciała również ponad bramką. W zespole Wieży znakomitą szansę zmarnował Jakub Gutowski, który oddał zbyt lekki strzał, zamykając dośrodkowanie z lewej strony boiska. Piłka trafiła prosto w ręce Konrada Skuzy. 

Od początku drugiej połowy sporo chaosu wdarło się w poczynania obrońców gospodarzy, co przełożyło się na kilka dogodnych sytuacji dla Wieży. Andrzej Łyszyk i Kacper Łaga w wybornych sytuacjach nie trafili w bramkę, a drugi ze wspomnianych zawodników przegrał jeszcze pojedynek sam na sam z Konradem Skuzą. 

To właśnie zespół gości stworzył w drugiej połowie więcej zagrożenia, ale piłkarze Hutnika także zmarnowali dwie sytuacje na zwycięskie trafienie. Mykyta Vovchenko zamykając dośrodkowanie z rzutu wolnego, przegrał bezpośredni pojedynek z Danielem Libigockim. W końcówce spotkania rezerwowi mogli przechylić szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy. W jeszcze lepszej sytuacji znalazł się Kacper Karman, który po podaniu Filipa Konopskiego,  był sam kilka metrów przed bramką. Po zbyt lekkim uderzeniu piłka poturlała się wprost w ręce bramkarza. Punkt gospodarzom uratował Konrad Skuza, który sparował na poprzeczkę mocne uderzenie zza pola karnego. 

Hutnik Szczecin - Wieża Postomino 0:0

Hutnik: Skuza, Kondraciuk, Siluk, Janicki, Klimkowicz, Ziółkowski, Mazurek (81` Karman), Marcyniuk (67` M. Kowalczyk), Augusto (81` Konopski), Grochowski, Vovchenko

Wieża: Libigocki, Gronkiewicz, Gutowski, Mordal, Amoah, Szmytkiewicz, Banasik, Śpiewak (76` Ciesielski), Wójcik, Łaga (76` Wilga), Łyszyk