Dublet Augusto i zwycięstwo w Goleniowie

Daniel Augusto zdobył dwie bramki i został bohaterem sobotniego spotkania z Iną Goleniów. Swoją pierwszą bramkę dla Hutnika zdobył także Hubert Siluk. 


Gospodarze przystępowali do tego meczu podbudowani wyjazdowym zwycięstwem w Dębnie, które pozwoliło im na chwilę wydostać się ze strefy spadkowej. Hutnik chciał natomiast wziąć rewanż za domową porażkę w rundzie jesiennej. Spotkanie poprzedziła minuta ciszy dla zmarłej Anny Małkowskiej, która była częścią rodziny Hutnika. 

W pierwszej połowie skutecznością błysnął Daniel Augusto, który zdobył dwie bramki. W 13 minucie bramkarz Iny popełnił błąd odbijając przed siebie piłkę zagraną przez Daniela Kowalczyka, a młody napastnik Hutnika skierował ją do siatki. Druga bramka padła po szybkim kontrataku, a w rolach głównych ponownie wystąpił duet Danielów. Kowalczyk popisał się efektownym dryblingiem i w polu karnym odegrał piłkę do Augusto, a ten technicznym uderzeniem podwyższył prowadzenie. 

Kilka minut po wznowieniu gry w drugiej połowie, pięknym uderzeniem zza pola karnego popisał się Huber Siluk i nie dał szans na skuteczną interwencję Adrianowi Hengerowi. Tym trafieniem obrońca gości ustalił wynik spotkania, mimo że gospodarze od 59 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Macieja Żabickiego. 

Ina Goleniów - Hutnik Szczecin 0:3 (0:2)

0:1 - Daniel Augusto 13`
0:2 - Daniel Augusto 32`
0:3 - Hubert Siluk 53`