Będzie nowa pamiątka po hucie! Na Stołczynie powstanie mural!

Mural powstanie na ścianie ogromnego schronu, który powstał właśnie dla ochrony m.in. pobliskiej huty. Teraz budynek odświeży pamięć o nieistniejącym już miejscu, za pomocą atrakcyjnego malowidła.  

Jedną z ostatnich pamiątek po nieistniejącej już hucie od lat jest klub OKS Hutnik Szczecin. Teraz nieopodal stadionu powstanie mural upamiętniający nieistniejący już zakład. Według projektu będzie przedstawiał postać hutnika oraz logo huty.  

Mural powstanie w ramach miejskiego programu „Street Art Szczecin 2021”. Ścianą schronu u zbiegu ulic Kościelnej i Księżnej Dąbrówki na Stołczynie zajmie się Dominik Rutkowski, artysta z Będzina w województwie śląskim.

– Koncepcja muralu zakłada upamiętnienie Huty Szczecin, z którą mieszkańcy Stołczyna byli bardzo związani. Jego częścią będzie stary logotyp zakładu i postać hutnika w formie fotorealistycznej – opowiada autor projektu.

Jeśli uda się sprawnie załatwić wszystkie formalności, to malowanie rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu. Praca będzie miała około dwudziestu metrów wysokości, a na jej wykonanie miasto przekaże 30 tysięcy złotych.  

Schron wybudowano w latach 40 poprzedniego stulecia, w celu ochrony przeciwlotniczej pobliskich obiektów przemysłowych. Na szczycie znajdowało się kiedyś działko przeciwlotnicze.  


Źródło: wszczecinie.pl