"To zasługa całego sztabu" , "Chciałem chłopakom podziękować za zaufanie, ich podejście oraz zaangażowanie"
Dodane przez tomekadmin dnia 01.09.2020 18:17:29
DSC04754.JPG

Zapraszamy do lektury wywiadu z trenerem Krzysztofem Kubackim!

Czytaj więcej

Treść rozszerzona
DSC04754.JPG

Wygraliście wszystkie dotychczasowe mecze i już macie duża przewagę w tabeli. Spodziewaliście się tak dobrego startu?

Takiego startu nikt nie był w stanie sobie wymarzyć. Jest to wspaniałe uczucie, tym bardziej, że pisze to nową historię w Hutniku. Oczywiście nie popadamy w huraoptymizm. Dla nas najwazniejsze było to, że po tak długiej przerwie ponownie mogliśmy spotkać się w szatni i na boisku. Tutaj chcę zaznaczyć, że jest to zasługa całego sztabu szkoleniowego. Bardzo cenię pracę trenerów Wojtka Horby i Sławka Czekały. Ich wkład w osiągane wyniki jest nieoceniony.

To najlepszy start rozgrywek w historii klubu, czy w Pańskiej karierze również?

Miałem już podobne serie zwycięstw, z Hutnikiem także. Ale ten start jest najlepszym w historii klubu i w mojej pracy trenerskiej również.

Zespół sprawia wrażenie niezwyciężonego i wychodzi cało z każdej opresji, czy to właśnie mentalność jest teraz waszą największą siłą?

Na pewno tak. Chciałem tutaj chłopakom jeszcze raz podziękować za zaufanie, ich podejście oraz zaangażowanie. Jest to na najwyższym poziomie. A co do mentalności, w dzisiejszym sporcie, to od niej zależy teraz najwięcej. Jest to pierwszy wyznacznik naszej pracy treningowej, którą całkowicie zmieniliśmy nauczeni poprzednimi doświadczeniami. Do tego dochodzi atmosfera w szatni oraz dążenie do zwycięstwa w każdym meczu. To prowadzi nas w dobrym kierunku.

Poczucie bycia niepokonanym to ogromna pewność siebie, nie boi się Pan, że to przełoży się na lekceważenie rywala?

Każdy trener w takim momencie ma zawsze o to obawę. Takie sytuacje już przerabiałem i tak jak powiedziałem wcześniej, tylko odpowiednio wyciągniete wnioski mogą to zmienić. Tak też pracujemy. Rozmawiamy cały czas z zespołem o tej sytuacji. Nie zlekceważyliśmy do tej pory żadnego rywala, są odpowiednie reakcje zespołu w trudnych sytuacjach boiskowych, walcząc w każdym  meczu do końcowego gwizdka. Także jestem o to spojny.

W najbliższej kolejce czeka was pauza, przyda się chwila odpoczynku, czy też obawia się Pan, że spowolni to impet zespołu?

Taki start kosztował drużynę mnóstwo wysiłku. Pojawiło się też kilka urazów w zespole. Pauza pojawiła się w dobrym momencie dla nas. Zespół złapie oddech i odpoczynek. Będzie też czas na dojście do zdrowia kilku zawodników.

Dziękuje za rozmowę!