Dziąbek Show!
Dodane przez tomekadmin dnia 20.06.2020 17:50:11
DSC02669.JPG

Piłkarze Hutnika Szczecin pokonali zespół Stali Lipiany. Gospodarze długo przegrywali, ale w końcówce meczu zadali dwa decydujące ciosy.

Czytaj więcej
Galeria zdjęć

Treść rozszerzona
DSC02669.JPG

Piłkarze Hutnika Szczecin pokonali zespół Stali Lipiany. Gospodarze długo przegrywali, ale w końcówce meczu zadali dwa decydujące ciosy.

Od początku spotkania to podopieczni trenera Krzysztofa Kubackiego przejęli inicjatywę i dyktowali warunki gry. Mieli jednak trudność z dochodzeniem do sytuacji strzeleckich, a kiedy już udało się finalizować akcję, to brakowało skuteczności. Przeciwnicy nie zapędzali się tak często pod bramkę gospodarzy, ale jeśli już udało im się zawitać pod bramką Dimy Sobetskiego, byli bezwzględnie skuteczni. Jeden z kontrataków zakończył się faulem bramkarza Hutnika w obrębie szesnastki, a rywale wykorzystali rzut karny obejmując prowadzenie. Drugi gol dla gości padł po serii błędów w szeregach zespołu Hutnika. Przez niecelne podanie piłkarze Stali przejęli piłkę na środku boiska, następnie jedno zagranie ominęło parę obrońców gospodarzy, a w sytuacji sam na sam, efektownym lobem nad wysuniętymi Sobetskim, zawodnik gości podwyższył prowadzenie. Tuż przed przerwą gospodarzom udało się złapać kontakt z przeciwnikiem. Jakub Żelazowski dograł piłkę z prawego skrzydła, a akcję celnym strzałem sfinalizował Dominik Dziąbek.

W drugiej połowie pomarańczowo - czarni kompletnie zdominowali przeciwnika, który w zasadzie nie zagroził poważnie bramce strzeżonej przed Dawida Szczerbika. Wciąż jednak brakowało skuteczności i kolejne szanse bramkowe był seryjnie marnowane przez Szczecinian. Radosław Misztal nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, a Kacper Kotliński i Jakub Żelazowski próbowali zdobyć gola strzałem głową. Rzuty rożne przynosiły dużo zagrożenia pod bramką Stali i właśnie po jednym z nich, wybitą przed pole karne piłkę dopadł Krystian Mazurek oddając mocny strzał. Bramkarz gości w ostatniej chwili zdołał jednak obronić strzał interweniując nogą. Dopiero pięć minut przed ostatnim gwizdkiem Dominik Dziąbek przeprowadził akcję na lewym skrzydle i dograł piłkę w pole karne, a tam efektownym strzałem piętą bramkę zdobył jeden z młodych zawodników testowanych w Hutniku. Gospodarze za wszelką cenę chcieli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W środku pola mocno pracował Bartek Sobinek, który najpierw po indywidualnej akcji uderzył tuż nad bramką, a chwilę później po odbiorze piłki podprowadził ją pod pole karne i zagrał w uliczkę do Dominika Dziąbka. Wychowanek Hutnika w sytuacji sam na sam zdobył zwycięskiego gola i został bohaterem spotkania z dwiema bramkami i asystą na koncie. Po tej akcji arbiter zakończył spotkanie!

Hutnik Szczecin – Stal Lipiany 3:2 (1:2)

Hutnik: Sobetskyi, Andrzejewski, Zawodnik testowany, O. Czapliński, Woźniak, Ortel, Sobinek, Ostrowski, Żelazowski, Dziąbek, Białek

W drugiej połowie zagrali: Szczerbik, M. Czapliński, Misztal, Mazurek, Masłowski, Kruk, Kotliński, oraz 3 zawodników testowanych

Łukasz Czerwiński