"Teraz mamy więcej czasu dla rodzin. To też jest ważne."
Dodane przez tomekadmin dnia 19.03.2020 20:28:24
kubacki.jpg

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z trenerem Hutnika Szczecin - Krzysztofem Kubackim.

Czytaj więcej

Treść rozszerzona
kubacki.jpg

Co trener sądzi o zawieszeniu rozgrywek ligowych po rozegraniu zaledwie jednej kolejki?

Uważam, że była to bardzo dobra i odpowiedzialna decyzja.  W sytuacji jaka obecnie dzieje się w kraju, zdrowie i życie każdego człowieka musi być na pierwszym miejscu. I tak oczywiście jest.

Jak zespół przyjął fakt, że nie może grać i wspólnie trenować?

Było to sporym zaskoczeniem dla całego klubu, a tym bardziej dla mojego zespołu. Jak można, tak nagle przestać grać i trenować? Chłopcy musieli i przyjęli to oczywiście ze zrozumieniem. Taka sytuacja jest testem dla nas wszystkich. Cały czas obserwujemy rozwój sytuacji.

Czy zawodnicy pracują indywidualnie nad formą sportową?

Jedyne, co mogą robić zawodnicy w takim okresie, to trening indywidualny na świeżym powietrzu (bieganie, rower, ćw. siłowe). Taką dostali instrukcję i wiem że ją realizują. Jeżeli czas wolny będzie się przedłużał, każdy dostanie rozpiskę indywidualnego (długoterminowego) planu treningowego do realizacji w powyższej formie.

Jaki wpływ na zespół będzie miała taka nieplanowana przerwa?

Na pewno bardzo duży. Brak kontaktu z drużyną, brak treningów i gier, to zrobi swoje. Szczególnie w przygotowaniu motorycznym i taktycznym. Ale nie panikujemy. Cała sytuacja jest przecież niezależna od nas i każdy to rozumie. Jak tylko będzie taka możliwość, to wrócimy do zajęć. Teraz mamy więcej czasu dla rodzin. To też jest ważne.

Czy uda się dograć ten sezon do końca?

Patrząc na to co się dzieje i na informacje jakie podaje codziennie Ministerstwo Zdrowia, to epidemia szybko nie minie. Zresztą nie tylko ja tak uważam. Wielu moich kolegów po fachu również jest zdania, że sezonu możemy już nie dokończyć. Pozostaje nam tylko czekać na dalsze decyzje.

Dziękuję za rozmowę.

Łukasz Czerwiński