Tanowia wygrywa I Memoriał Tomasza Skibińskiego
Dodane przez tomekadmin dnia 12.01.2020 19:26:51

GALERIA ZDJĘĆ


W sobotę odbył się pierwszy w historii turniej upamiętniający Piłkarza 70-lecia Hutnika Szczecin – Tomasza Skibińskiego. Pierwszym zwycięzcą została drużyna Tanowi Tanowo.

Do Memoriału przystąpiło osiem zespołów, które rywalizowały w dwóch grupach. W turnieju udział wzięły byłe kluby Ś.P. Tomka, czyli: Hutnik Szczecin (2 zespoły), Ina Ińsko, Tanowia Tanowo i Światowid 63 Łobez, a stawkę uzupełniły dwa zespoły Pioniera Szczecin i Ehrle Dobra Szczecińska. Wszystkie drużyny bardzo poważnie...


CZYTAJ DALEJ

Treść rozszerzona

GALERIA ZDJĘĆ


W sobotę odbył się pierwszy w historii turniej upamiętniający Piłkarza 70-lecia Hutnika Szczecin – Tomasza Skibińskiego. Pierwszym zwycięzcą została drużyna Tanowi Tanowo.

Do Memoriału przystąpiło osiem zespołów, które rywalizowały w dwóch grupach. W turnieju udział wzięły byłe kluby Ś.P. Tomka, czyli: Hutnik Szczecin (2 zespoły), Ina Ińsko, Tanowia Tanowo i Światowid 63 Łobez, a stawkę uzupełniły dwa zespoły Pioniera Szczecin i Ehrle Dobra Szczecińska. Wszystkie drużyny bardzo poważnie podeszły do rozgrywek, dzięki czemu oglądaliśmy wiele wyrównanych i emocjonujących pojedynków, które obfitowały w wyjątkowej urody gole. Główne trofeum trafiło w ręce zawodników Tanowi Tanowo, choć to zespół Erhle, z którym zagrali w finale, nie przegrał w turnieju żadnego spotkania. O zwycięstwie drużyny z Tanowa zadecydowała seria rzutów karnych.

Zanim jednak oba zespoły dotarły do finału, to musiały przebrnąć przez fazę grupową. Tanowia ostatecznie wygrała rywalizację w grupie A, choć o kolejności drużyn musiał zadecydować bilans bramkowy. Drużyny Tanowi Tanowo, Iny Ińsko i Hutnika Szczecin zakończyły rywalizację z dorobkiem 6 punktów, lecz pomarańczowo - czarni mieli gorszy bilans bramkowy i musieli pogodzić się z rywalizacją maksymalnie o piąte miejsce. W meczu inauguracyjnym zawodnicy Hutnika ulegli jedną bramką Inie Ińsko, a następnie pokonali Pionier Szczecin i Tanowię Tanowo. Zwycięscy turnieju w pokonanym polu zostawili natomiast Pionier i Inę Ińsko. Właśnie mecze z Pionierem Szczecin okazały się decydujące dla układu tabeli, a to Hutnik strzelił temu rywalowi najmniej bramek. Grupę B z kompletem punktów wygrało Erhle Dobra Szczecińska, które do sukcesu prowadził król strzelców imprezy – Adrian Stefanowicz. Stawkę półfinalistów uzupełniła drużyna Hutnika II Szczecin, która po zwycięstwie ze Światowidem Łobez i jednobramkowej porażce z Ehrle awans zapewniła sobie pokonując drugi zespół Pioniera Szczecin.

W meczach fazy play-off oba zespoły Pioniera Szczecin musiały uznać wyższość Hutnika Szczecin i Światowida Łobez. Emocji nie było w starciu półfinałowym pomiędzy Ehrle i Iną Ińsko, gdyż piłkarze z Dobrej rozbili swojego przeciwnika. Bardzo zacięta rywalizacja miała natomiast miejsce, w walce o finał, pomiędzy Tanowią a Hutnikiem II. Wojnę nerwów wygrali zawodnicy z Tanowa, którzy zdobyli dwie bramki i nie stracili żadnej, dzięki czemu trafili do finału.

W meczu o 7 miejsce odbył się bratobójczy pojedynek pomiędzy drużynami Pioniera Szczecin, który zakończył się zwycięstwem tej z przypisaną dwójką. Ozdobą tego meczu był gol zdobyty przez bramkarza Mariana Kaczyńskiego.

Rywalizację o piąte miejsce wygrała pierwsza drużyna Hutnika Szczecin, lecz piłkarze Światowida Łobez wcale nie byli łatwym przeciwnikiem. Piotr Deuter dzielnie bronił dostępu do swojej bramki, a Paweł Pawłowski ciężko pracował w ofensywie i defensywie. Górą było jednak boiskowe doświadczenie, które po swojej stronie mieli pomarańczowo - czarni.

W meczu o trzecie miejsce, podobnie jak na inaugurację, do rywalizacji przystąpiły Hutnik Szczecin i Ina Ińsko. Tym razem rywalizować z drużyną prowadzoną przez Ireneusza Aksiuczyca musiał drugi zespół Hutnika i poradził sobie lepiej niż koledzy. Choć mecz nie należał do najłatwiejszych, to jednak podopieczni trenera Kubackiego stanęli na najniższym stopniu podium.

Jedyny remis podczas całego Memoriału padł w meczu finałowym pomiędzy Erhle i Tanowią. Dwunastominutowa rywalizacja zakończyła się wynikiem 1:1. Konieczna była seria rzutów karnych, w której skuteczniejsi byli piłkarze Tanowi.

PLAY – OFF

HUTNIK SZCZECIN – PIONIER II SZCZECIN 7:2

ŚWIATOWID 63 ŁOBEZ - PIONIER SZCZECIN 4:2

PÓŁFINAŁY

TANOWIA TANOWO – HUTNIK II SZCZECIN 2:0

EHRLE DOBRA SZCZECIŃSKA - INA IŃSKO 7:0

MECZ O 7 MIEJSCE

PIONIER II SZCZECIN – PIONIER SZCZECIN 2:0

MECZ O 5 MIEJSCE

HUTNIK SZCZECIN - ŚWIATOWID 63 ŁOBEZ 6:2

MECZ O 3 MIEJSCE

HUTNIK II SZCZECIN – INA IŃSKO 5:3

FINAŁ

TANOWIA TANOWO – EHRLE DOBRA SZCZECIŃSKA 1:1 K- 3:2

NAJLEPSZY BRAMKARZ: PIOTR DEUTER (ŚWIATOWID 63 ŁOBEZ)

NAJLEPSZY ZAWODNIK: RADOSŁAW MARCYNIUK (HUTNIK SZCZECIN)

NAJLEPSZY STRZELEC: ADRIAN STEFANOWICZ (EHRLE DOBRA) - 13 GOLI

autor relacji: Łukasz Czerwiński