Informacje - sekcja brydżowa
Dodane przez hutnik81 dnia 12.09.2010 10:26:39

Hutnik „Rysie" Szczecin

Od 2009 roku w Hutniku Szczecin istnieje sekcja brydżowa. Jej skład tworzą w większości zawodnicy reprezentujący wcześniej dzielnicowy klub „Rysie" Świerczewo. Wtedy też zapewnili sobie awans z klasy okręgowej do III ligi, w której następnie - już jako Hutnik - się pewnie utrzymali. Sezon 2009/2010 zakończyli na ósmym miejscu w tabeli, będąc bliskimi gry w czołowej szóstce. Tam gra toczy się o awans na zaplecze ekstraklasy (szczebel centralny), a promocję do II ligi uzyskał MOSiK DziwnówMamy mistrzów!

Zawodnicy trenują na co dzień w lokalnych turniejach organizowanych w szczecińskich klubach „Pod Wieżą" oraz Domie Kultury „Kolejarz". Działalnością sekcji kieruje Kazimierz Jordan, który przejął obowiązki kierownicze po Ryszardzie Urbańskim. Ponadto o sile zespołu decydują: Krzysztof Dudziński, Lech Klorek, Ryszard Pawlaczyk, Włodzimierz Reszelski, Ryszard Sałata, Jan Socha i Paweł Stężała. Najbardziej utytułowanym brydżystą spośród nich jest Włodzimierz Reszelski, który przez wiele lat z powodzeniem reprezentował barwy klubów z Wielkopolski. Jako jedyny może się poszczycić współczynnikiem 7.0 oznaczającym mistrza międzynarodowego. Ponadto w naszym klubie gra czterech mistrzów krajowych (współczynnik - 4.0) i rejonowych (współczynnik - 2.5)


brydz1.jpg

Zdj 1. Czołowa para „Hutnika" Szczecin w akcji - Ryszard Urbański
(po lewej) i Włodzimierz Reszelski (pierwszy z prawej)

Nowy sezon

Do kolejnego sezonu „hutnicy" przystępują w niezmienionym zestawieniu. Rywalizacja w III lidze zapowiada się wyjątkowo wyrównanie, a o czołowe miejsca mogą powalczyć praktycznie wszystkie zgłoszone do rozgrywek zespoły. Nasza sekcja stawia sobie plan zajęcia na półmetku miejsca w czołowej szóstce, która zapewnia walkę o lokatę premiowaną awansem. Czy będzie stać nas na coś więcej? Czas pokaże.
Pod koniec września wszyscy wystartują w ogólnopolskim mityngu brydżowym rozgrywanym w Szczecinie. „Bursztynowy" odbędzie się w dniach 24-26. Będzie to dobre przetarcie przed rozpoczynającą się w listopadzie ligą.
Obecnie najmocniejszą naszą parą wydaje się być duet Reszelski-Urbański, który regularnie uczestniczy w turniejach rejonowych oraz stanowi o sile zespołu w rozgrywkach ligowych. Lokalna prasa wielokrotnie informowała o ich sukcesach w imprezach rangi wojewódzkiej. Być może, przy okazji mityngu „Bursztynowego", zdarzy się to ponownie...

brydz2.jpg

Zdj 2. Jeden z największym mityngów brydżowych w województwie i  
najstarszych w Polsce - Bursztynowy.Kontakt z Sekcją Brydżową Hutnika Szczecin
Kierownik Sekcji Brydżowej: Kazimierz Jordan
e-mail:
kajord@interia.pl