wynik meczu PP, Ehrle-Hutnik 2:8, bramki: Włodarczyk 4, Gniotek 3, Konieczny

UWAGA: Badania lekarskie, Czwartek ( 4 wrzesień) godzina 17.30-18.30, obecność OBOWIĄZKOWA !

pierwsza kolejka 4 ligi sezonu 14/15 - 16/17 sierpnia 2014

facebook

Szybki wywiad z braćmi

Przed Wami szybki wywiad (jak wskazuje sama nazwa cyklu), który jest kontynuacją "Krótkiej piłki" sprzed kilku lat. Przepytujemy zawodników Hutnika. Na pierwszy ogień linia obrony pomarańczowo-czarnych, bliźniaczy duet czyli bracia Maksymilian i Oskar Czaplińscy.

1.Imię i nazwisko:
Maksymilian Czapliński
Oskar Czapliński

2.Ksywka:
Maksymilian: Nie dorobiłem się żadnej, ewentualnie czasem ktos krzyknie "brat" ze względu na to, że jesteśmy bliźniakami z Oskarem i są problemy z rozpoznaniem.
Oskar: Nie mam, chyba, że ktoś nie odróżnia mnie i brata to wtedy „bliźniak” albo „brat”.

3.Twoja największa zaleta i wada?
Maksymilian: Jeśli chodzi o sprawy boiskowe zaletą jest chyba charakter, a wadą może być to, że za szybko się denerwuje.
Oskar: Zaleta to chyba waleczność, a wada to kilka kilogramów za dużo.

4.Dlaczego Hutnik?
Maksymilian: Ponieważ mój brat już wcześniej był w Hutniku, a ja nie miałem czasu już szukać klubu.
Oskar: Do Hutnika zachęciło mnie kilku moich kolegów, z którymi grałem wcześniej w Pogoni, m.in. Paweł Kijewski czy Marcin Gałkowski.

5.Czego ci najbardziej brakuje w Hutniku?
Maksymilian: Byłoby miło, gdyby na Hutnik przychodziło więcej osób.
Oskar: Kibiców na meczach.

6.Z kim z zespołu się najlepiej dogadujesz?
Maksymilian: W Hutniku mamy super atmosferę i wszyscy dobrze się dogadujemy, ale poza treningami najwiecej czasu spędzam chyba z bratem, Prokopem i z Żelem.
Oskar: Atmosfera jest niepowtarzalna, więc ze wszystkimi dogaduję się dobrze, ale gdybym miał wybrać trzy osoby to byłby to oczywiście mój brat, Kuba Prokopiak i Kuba Żelazowski.

7.Kto awansuje z 4 ligi i kto spadnie z 4 ligi?
Maksymilian: Awansuje oczywiście Hutnik, a kto spadnie ciężko powiedzieć, liga jest nieprzewidywalna.
Oskar: Oczywiście, że awansuje Hutnik... co do spadku nie jestem pewny, ale wśród kandydatów pewnie znalazłby się Osadnik Myślibórz, Iskra Białogard i Sparta Węgorzyno.

8.Co najbardziej lubisz w piłce nożnej?
Maksymilian: Walkę, emocje na meczach i naszą przyśpiewkę po zwycięstwach.
Oskar: Zacięte mecze, w których pełno jest walki oraz zaangażowania i które kończą się zwycięstwem.

9.Kto jest Twoim piłkarskim idolem?
Maksymilian: Marcelo, Łukasz Piszczek.
Oskar: Sergio Ramos

10.Który z Twoich poprzednich trenerów nauczył Cię najwięcej i którego najmilej wspominasz?
Maksymilian: Od każdego trenera, z którym pracowałem mogłem się wiele nauczyć. Najwiecej chyba jednak zawdzięczam trenerowi Gołubowskiemu, bo z nim najdłużej pracowałem i w pewnym trudnym momencie mi zaufał. Poza tym bardzo dobrze wspominam też trenera Crettiego.
Oskar: Najwięcej nauczył mnie Adam Gołubowski, z którym miałem przyjemność pracować 4 lata w Pogoni, ale każdego poprzedniego trenera wspominam dobrze.

11.Czy jakiś  mecz w którym grałeś zapadł Ci szczególnie w pamięci i dlaczego?
Maksymilian: 18.10.2014 - mecz w barwach Pogoni z Lechem Poznań. Skończyło się remisem 3:3, ale aż 3 bramki padły w doliczonym czasie gry. Do tego na koniec meczu wywiązała się duża awantura i posypało się aż 6 czerwonych kartek.
Oskar: Będzie to seria trzech meczów, które nastąpiły od razu po sobie: w Centralnej Lidze Juniorów w sezonie 2014/2015, najpierw z MKS Kluczbork wszedłem w 75. minucie z ławki i strzeliłem dwa gole, czym zasłużyłem na wyjściową jedenastkę w meczu ze Śląskiem Wrocław i zagrałem dobry mecz a następnie mecz z Lechem Poznań w którym też wszedłem z ławki jakoś w 75. minucie. wygrywaliśmy 2:1 w 88. minucie, po to żeby w 92. minucie przegrywać 3:2 i zremisować 3:3, a po meczu doszło do małej bójki i dostałem czerwoną kartkę z zawieszeniem na 5 meczów.

12.Przeciwko jakiemu najbardziej znanemu piłkrzowi grałeś?
Maksymilian: Kamil Jóźwiak z Lecha Poznań i Daniel Łuczak, który w poprzednim sezonie zadebiutował w ekstraklasie w barwach Śląska Wrocław.
Oskar: Jako juniorzy Pogoni graliśmy sparingi z pierwszym zespołem więc można tu wymienić np. Rafała Murawskiego, Adama Frączczaka czy Radosława Janukiewicza.

13.Jakie jest Twoje dotychczas największe osiągnięcie sportowe?
Maksymilian: Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie, chyba najbardziej dumny jestem z tego, że ciągle jakoś gram w piłkę i się nie zagubiłem po drodze.
Oskar: Największy sukces to chyba taki, że udało mi się przejść przez wszystkie szczeble szkolenia w Pogoni - od 7-latka do juniora starszego.